Mistrzostwa Europy kadetów i juniorów- Skopje Macedonia 2017

Tegoroczne Mistrzostwa Europy były dla nas bardzo udane ! Trójka zawodników Gladiatora została powołana do Reprezentacji Polski ! Szymon Góra walczący w formule kicklight kadetów do 47 kg wywalczył srebrny medal i tytuł vice Mistrza Europy ! Droga do medalu nie była łatwa, Szymon musiał stoczyć aż cztery walki. Pierwsze dwie, kolejno: z Grekiem i Anglikiem nasz zawodnik streścił nieskromnie „easy fight trenerze! ” Pewności siebie nigdy za wiele! Grek poległ już w pierwszej rundzie przez RSC, Anglik wytrwał do końca, chociaż nie miał za dużo do powiedzenia w tej walce. Problemy zaczęły się w trzecim starciu z mocnym Hiszpanem Davidem Yaroshem. Hiszpan dysponujący o wiele lepszymi warunkami fizycznymi był dla Szymona dużym wyzwaniem. Walka była trudna i ze strony Hiszpana bardzo nieczysta, jednak finalnie to Szymon wyszedł zwycięsko z tej potyczki. W finale przeciwnikiem naszego Gladiatora był Rosjanin Semen Vostrikow. Urazy powstałe w walce z Hiszpanem nie pozwoliły Szymkowi walczyć na 100% swoich możliwości. Obite żebra mocno dawały o sobie znać z każdym ciosem przeciwnika. Szymon Góra przegrywa z Rosjaninem. Następnym razem się zrewanżujemy, mam nadzieję że na świeżo i bez kontuzji a wtedy werdykt będzie po naszej stronie.
Wielką pozytywną niespodzianką był występ Julii Niewiadomskiej, która walczyła w kategorii -46kg kadetek ! Julia mimo, że trenuje od nieco ponad roku i jest to jej pierwszy start w tak dużej imprezie poradziła sobie ze stresem i co ważniejsze z przeciwniczkami ! Julka stoczyła trzy walki. Pierwszą walkę wygrała z Chorwatką Civitą Kalciną, kolejną z Hiszpanką Seleną Agular Barrientos by w trzeciej walce ulec Greczynce Semeli Zarmakovpi. Wystarczyło to jednak aby zapewnić sobie brązowy medal Mistrzostw Europy !!! Trochę mniej szczęścia miała nasza Karolina Krok która reprezentowała Polskę w kategorii -55kg juniorek lightcontact. Karolina przegrała swoją pierwszą walkę z Węgierką Viktorią Zsilak. Karolina prowadziła przez pierwsze dwie rundy, jednak w trzeciej to Węgierka przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Walka była naprawdę bardzo dobra, zabrakło pewnie trochę doświadczenia. Patrząc ogólnie, podczas całego cyklu przygotowań do ME to właśnie Karolina zrobiła największy i najbardziej widoczny progres dlatego jestem przekonany, że sukcesy to tylko kwestia czasu.
Mistrzostwa były bardzo udane, dwa medale bardzo mnie cieszą ! jako trener jestem dumny z moich zawodników bo wiem, że zarówno podczas przygotowań jak i podczas każdej walki dawali z siebie 100 % swoich możliwości zostawiając serce i nie raz dużo zdrowia na macie. Każdemu trenerowi życzę takich zawodników !
Serdeczne podziękowania dla ludzi i instytucji bez których ten wyjazd nie był by możliwy ! Dziękujemy:
– Panu Stanisław Krok z firmy STAN- DREW
– Gminie Grybów
– Firmie „Wac-Woj”
– Panu Grzegorzowi Sekuła
– Firmie „MIKULEC”
– Betoniarni Stelmach
– Panu Adamowi Gruca z firmy ADMAX
– Bank Spółdzielczy w Grybowie
– Firmie RODBRUK z Siołkowej
DZIĘKUJEMY !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *