Slovak Open 2019 – Bratysława

Kolejnym celem naszych kickboxerów były zawody w Słowackiej stolicy Bratysławie. „Slovak Open” trwał od 15 do 17 lutego.  Skromna bo tylko dwu osobowa ekipa wywalczyła trzy medale w tym jeden złoty oraz dwa brązowe. Julia Niewiadomska startowała w formule kicklight kadetek w kategoriach – 55kg oraz – 60kg. W 55 stanowczo wygrała wszystkie trzy walki zapewniając sobie złoty medal. W 60 przegrała pierwsze starcie z zawodniczką z Węgier, jednak mała ilość zawodniczek w kategorii pozwoliła na zdobycie brązowego medalu. Walka w 60 przegrana jednak Julka zasługuje na szczególne gratulacje gdyż stoczyła wszystkie cztery walki w przeciągu GODZINY i po prostu zabrakło już sił. Węgierka wygrała 2:1.
Kolejnym Gladiatorem walczącym w Bratysławie był Jakub Mikulski, młody zawodnik dla którego były to pierwsze większe zawody. 10 letni Kuba waży niespełna 28 kg i w swojej kategorii wagowej nie doczekał się przeciwnika więc zdecydowaliśmy się wystartować w wyższej kategorii wagowej. Kuba pierwszą walkę pewnie wygrywa pierwszą walkę ze Słowakiem a w kolejnej przegrywa przez kontuzję z Czechem i ostatecznie staje na najniższym stopniu podium. Kontuzja na szczęście nie groźna i myślę, że w tym tygodniu wróci do treningów. Kuba spisał się na medal, pokazał, że ma charakter. Zawody jak najbardziej udane ! Wyjazd na Słowację to kolejny etap przygotowań do Mistrzostw Polski, które czekają nas już w marcu.
Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie:
– Stanisławowi Krok z firmy Stan-Drew – za pomoc finansową dla klubu a także za obecność i pomoc w trakcie wyjazdu
– Gminie Grybów
– Miastu Grybów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *