Mistrzostwa Polski w kickboxingu kicklight juniorów

Mistrzostwa Polski juniorów w wersji kickboxingu kicklight za nami. Były to dla nas ostatnie zawody rangi Mistrzowskiej w tym roku. Nasi podopieczni walczyli w Płocku o tytuły najlepszych zawodników kraju. W zawodach wystartowało 223 zawodników z 62 klubów.
Wielki sukces odnotował Patryk Szczerba, który po trzech dobrych walkach został Mistrzem Polski w kategorii -57kg juniorów. Finał wygrany przed czasem przez przewagę techniczną ! Ponadto brązowe medale zdobyli: Joanna Mucha kat -70kg juniorek oraz Radosław Biel -63kg juniorów. Asia pierwszą walkę wygrała przed czasem przez przewagę techniczną a w kolejnej nieznacznie uległa zawodniczce z Piaseczna. Radek stoczył trzy walki a w półfinale uległ bardziej doświadczonemu zawodnikowi z Bielska. W zawodach brały udział również Julia Niewiadomska, która pierwszą walkę wygrała a w kolejnej przegrała z mocną przeciwniczką w Obrowa i ostatecznie nie weszła do strefy medalowej. Swój debiut na zawodach tej rangi stoczyła również Karolina Sekuła, która przegrała pierwszą walkę eliminacyjną i również, nie weszła do strefy medalowej. “Pierwsze koty za płoty” ????
Wyjazd możemy uznać za jak najbardziej udany. Kategorie naszych podopiecznych były bardzo mocno obsadzone, trzeba było stoczyć dużo mocnych walk żeby w ogóle pomyśleć o medalu. Forma jest z każdym wyjazdem coraz lepsza i to cieszy. Zawody udało się rozegrać w bezpiecznej atmosferze mimo panującej sytuacji a to wszystko za sprawą specjalnego protokołu bezpieczeństwa, który został opracowany przez Polski Związek Kickboxingu. Wracamy do domu cali i zdrowi.
Serdecznie dziękujemy Gminie Grybów i Panu Wójtowi Jackowi Migaczowi za pomoc finansową w wyjeździe. Gmina wsparła wyjazd poprzez dotację roczną dla klubu. Dziękujemy, również wszystkim, którzy przyczynili się do naszych ostatnich sukcesów. Dziękujemy klubom Spartan Jasło oraz K1 Biecz za sparingi.