Slovak Open 2014

W dniach 21-22.02.2014 po raz kolejny uczestniczyliśmy w Otwartym Pucharze Słowacji “Slovak Open” w Bańskiej Bystricy. Barwy naszego klubu reprezentowali: Konrad Nowak ( kadet starszy -63kg, lc,kl,pf) oraz Amadeusz Kwiatkowski (senior -63kg kl ). W zawodach udział brało 646 zawodników z 51 klubów z 11 Państw a poziom sportowy całej imprezy był wysoki. Konrad Nowak zdobył trzy medale, złoto w light contact wygrywając trzy walki, srebro w kicklighcie gdzie wygrał pierwszą walkę a w finale uległ zawodnikowi z Węgier, Brąz w pointfightingu, gdzie po wygranej przed czasem pierwszej walce z Białorusinem oraz walkowerze w następnej walce, w ćwierć finale przegrał z reprezentantem Węgier. Należy dodać że Konrad przegrał ćwierć finałową walkę przez kontuzję barku która uniemożliwiła mu dalszą rywalizację. Po ponad 4 latach do startów zawodniczych powrócił trener Amadeusz Kwiatkowski powrót nie był jednak zbyt udany, najpierw trafił się wolny los, potem wygrana przez walkower a w ćwierć finale Amadeusz nieznacznie uległ reprezentantowi Węgier. Miejmy nadzieję że następnym razem będzie lepiej zawody jednak można uznać za jak najbardziej udane ! a już za miesiąc czekają nas Mistrzostwa Polski ! Wielkie podziękowania kierujemy do firmy MERITUM z Bielska Białej i Pana Wacława Kasperek za pomoc finansową w wyjeździe !!! ( www.meritum.bielsko.pl )