Polish Open 2014

Zakończył się właśnie Otwarty Puchar Polski POLISH OPEN 2014 który odbywał się w Krynicy Zdrój. Barwy gladiatora reprezentowało 14 zawodników. Dla części naszych młodych fighterów były to pierwsze zawody w życiu. Nasi początkujący zawodnicy zdali “egzamin” i pokazali się z dobrej strony mimo że czasem brakowało umiejętności technicznych nigdy nie brakowało serca do walki. Nie zawiodała też nasza “stara gwardia” czyli zawodnicy którzy na stałe reprezentują nasz klub. na szczególną uwagę zasługuje Konrad Nowak który zdobył dwa medale, złoty w lightcontact oraz srebrny w pointfightingu kadetów starszych -63kg oraz nasi “ringowcy” Sławek Motyka oraz Jakub Mucha którzy próbowali swoich sił w lowkicku. Sławek po wygranej pierwszej walce doznał kontuzji nogi która zmusiła nas do podjęcia decyzji o poddaniu walki finałowej. Kuba Mucha w swojej pierwszej walce doznał kontuzji nosa, krwi nie udało się zatamować i lekarz przerwał walkę. Wielka szkoda ponieważ Kuba do momentu kontuzji wygrywał swoją walkę. Dobry występ odnotował również Robert Laskosz który wygrał pierwszą walkę z zawodnikiem z Pstrągowej jednak w kolejnej niezwykle zaciętej walce uległ zawodnikowi ze Starachowic. Nie zawiodła również Weronika Nowak która pierwszą walkę w lightcontact wygrała przez RSC w drugiej rundzie kolejną jednak przegrała z utytułowaną zawodniczką z Krakowa. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Szymon Nowak (kategoria -28kg dzieci ) Szymon wygrał trzy pojedynki, w żadnym nie dając szans swoim przeciwnikom mimo że jeden z nich był prawie o dwie głowy wyższy. Tym samym Szymek odnotował 9 zwycięstwo z rzędu. Spośród 38 przybyłych na zawody klubów z Polski i zagranicy UKS Gladiator zdobył drugie miejsce drużynowo w formułach planszowych zdobywając ostatecznie 16 medali w tym 3 złote, 12 srebrnych i 1 brązowy!!!

Złote medale zdobyli:

Konrad Nowak kadet starszy -63kg lightcontact