Bal106kan Open 2013

W sobotę, w przepięknym Bośniackim miasteczku Tesanij zakończył się turniej Balkan Open zaliczany do Pucharu Europy. Na zawody wyjechaliśmy w piątek z samego rana, 5 osobowym składem kadetów starszych: Weronika Nowak -50kg LC, Agnieszka Gomułka -50kg LC, Mariusz Siedlarz -52kg LC, Artur Szpakowski -63kg LC oraz trener Amadeusz Kwiatkowski. Jako pierwszy walczył Mariusz który przegrał swoją eliminacyjną walkę z reprezentantem Macedonii. Następnie swoje umiejętności prezentował Artur Szpakowski który po BARDZO kontrowersyjnym werdykcie sędziowskim przegrał z Chorwatem 2:1 i wrócił do domu bez medalu. Nie zawiodła za to nasza kadrowiczka Weronika Nowak która pewnie pokonała w półfinale zawodniczkę ze Słowenii. Drugi półfinał w tej samej wadze toczyła Agnieszka Gomułka z zawodniczką z Serbii przegrywając nieznacznie na punkty. Aga zajęła ostatecznie 3 miejsce. W finale Serbka zaczęła bardzo agresywnie i już po kilkunastu sekundach uszkodziła Weronice nos, krwawienia niestety nie udało się zatamować i sędzia przerwał walkę a nasza zawodniczka musiała zadowolić się srebrnym medalem. Szkoda bo Weronika nie zdążyła pokazać na co ją stać. Niemniej jednak zawody uważamy za udane, zdobyte doświadczenie na pewno zaowocuje w przyszłości. Oprócz nas w zawodach brały udział jeszcze dwa kluby z Polski: LKSW DAN i OKSW Ostrowiec Św. Serdeczne podziękowania kierujemy do firmy SCANPOL CONSTRUCTION za wsparcie finansowe dzięki którym wyjazd był możliwy ! DZIĘKUJEMY !!!