Pol111ish Open 2013

Zakończył się właśnie międzynarodowy puchar Polski w kickboxingu. Zawody odbywały się w dniach 3-5.05.2013 na Krynickim lodowisku. Impreza była świetnie przygotowana, nie zawiodła także frekwencja. na zawody zjechało 300 zawodników z Polski, Chorwacji i Słowacji. Nasz team reprezentowało 14 zawodników. Po dwóch dniach zaciętych walk wywalczyliśmy trzy złote, cztery srebrne i trzy brązowe medale. Niewątpliwie najlepsze walki z wszystkich naszych podopiecznych prowadził Artur Szpakowski mimo że dopiero zaczyna swoją karierę sportową. Artur po dwóch walkach zdobył złoty medal (kadet starszy -63 KL). Nie zawiódł także Mariusz Siedlarz który zdominował kategorie -52kg kadetów starszych. Ze złotem powrócił również Sławomir Motyka. Sławek w finale spotkał się ze swoim klubowym kolegą Rafałem Święsem i po zaciętym pojedynku wygrał 3:0. Sylwia Szpakowska jednym punktem przegrała w kicklight -52kg z bardzo utalentowaną zawodniczką z Krakowa która jest mistrzynią Polski taekwondo oraz reprezentantką polski w TDK. W lowkicku -60kg juniorek zajęła za to drugie miejsce. Jakub Mucha wygrał pierwszy “bratobójczy” pojedynek ze swoim kolegą z klubu Konradem Gaj. przegrał jednak w finale bo bardzo ciężkiej walce z zawodnikiem z Warszawskiej Palestry. Srebrne medale zajęli również wspomniany wcześniej Rafał Święs oraz Jakub Jarosz. Brązowe medale wywalczyli:Weronika Nowak która przegrała z Aleksandrą Tokarczyk z Krynickiego Jas-Polu. Konrad Gaj dla którego były to pierwsze zawody w życiu oraz Robert Laskosz. Bardzo ładne walki prowadził Konrad wygrywając pierwszą 3:0 z zawodnikiem z Polonii Rzeszów. w półfinale przegrał jednak z Kubą Muchą. Robert również wygrał swoją pierwszą walkę w drugiej niestety zabrakło opanowania i tzw. zimnej głowy co wykorzystał przeciwnik z Lubawy. Zawody zaliczamy do jak najbardziej udanych. Już nie możemy doczekać się następnej edycji Polish Open. Tym czasem mamy chwilę na regenerację i wracamy do treningów. Już za dwa tygodnie wybieramy się do Szeged na Puchar Świata. Trzymajcie kciuki !